Ako presne zistiť značku a model svojho mobilného telefónu? 11. júna 2021 – Publikované v: Tipy a pomoc pre zákazníkov – Značky: , , , , ,

Môže sa to zdať ako jednoduchý a smiešny dotaz, model mobilného telefónu už môže mať ale také označenie a tých modelov je toľko, že človek v tom občas stráca prehľad. Jednoducho, značku svojho telefónu vie rozoznať takmer každý, s modelom to už ale môže byť horšie. Nebodaj ste telefón dostali ako darček alebo je váš služobný a vtedy nemusíte ani tušiť, čo to je za typ.

Tipy, ako rozoznať model mobilného telefónu

Pozrite si všeobecné nastavenie telefónu

Jednoducho sa pozrite do nastavení svojho mobilného telefónu a nájdite to tam. Vojdite do nastavení a nájdite všeobecné nastavenia a o tomto telefóne, informácie o telefóne alebo niečo veľmi podobné. Tam budú zobrazené detaily ako názov, IMEI, model telefónu a iné.

Nájdite to na krabici

Toto znie tiež trochu jednoducho a jasné na prvý pohľad, ale nájsť môžete takmer všetky informácie o mobilnom telefóne aj v alebo priamo na krabici. Buď sú na krabici údaje o modeli, číslo a typ výrobku alebo nájdete všetko vnútri krabice v nejakom návode alebo príbalovom letáku.

model mobilného telefónu
Krabica telefónu a všetky údaje o ňom

Pozrite sa na faktúru alebo bloček

Ak ešte máte faktúru alebo bloček od mobilného telefónu niekde uloženú, po prípade ste ju dostali elektronicky a máte ju v emaili, pozrite sa na ňu. Uchovávať by ste si tieto veci mali aj kvôli dodatočnej záruke. Na bločku nájdete pravdepodobne minimálne značku a model mobilného telefónu.

Pozrite sa na oficiálnych stránkach, vyhľadajte na internete

Alebo je tu posledná a v podstate trochu komplikovaná možnosť, vyhľadajte si telefón na internete. Pohľadajte všetky modely danej značky a porovnajte, ktorý je ten váš. Vyhľadajte podobnosti alebo rozpoznávacie znaky. Ak vlastníte značku Apple a iPhone od nich, pomôže vám táto stránka priamo od výrobcu.

Pomohol vám tento článok? Ak áno a už viete rozpoznať svoj telefón, pozrite sa u nás na MobilEu.eu, aké máme k nemu príslušenstvo.