Obaly a sklá na mobil – prečo ich radšej kupovať na Slovensku namiesto Číny? 10. mája 2021 – Publikované v: Príslušenstvo na mobil a informácie – Značky: , , , ,

Aj keď sa môže zdať, že nakupovať príslušenstvo na mobilný telefón a teda – obaly a sklá na mobil – môže byť výhodnejšie priamo z Číny, nie je to až také jednoznačné. Chcete vedieť prečo? Čítajte ďalej dôvody, prečo sa oplatí nakupovať obaly a sklá na mobil radšej na Slovensku od slovenského predajcu (ako napríklad MobilEu.eu) ako priamo z Číny.

Výhoda nakupovania obalov a skiel na mobil z Číny

Dôvodov pre nákup z Číny cez známe portály ako Aliexpres alebo Ebay je síce pár, ale všetko má aj svoje nevýhody. Keďže čínska vláda dotuje poštu, dokáže vám čínsky predajca doručiť tovar bez poplatku za dopravu v podstate cez celý svet. To znamená, že ak si kupujete napríklad obal alebo sklo na mobilný telefón, máte ho len za cenu samotného tovaru, čo vo väčšine prípadov je len pár eur. Kupujete ho priamo od výrobcu v Číne alebo jeho odberateľov a preskočíte tak reťazec niekoľkých distribučných spoločností a znížite si náklady. To je asi jediná reálna výhoda a terza poďme k nevýhodám.

Výhody nakupovania na Slovensku = nevýhody nakupovania z Číny

Čas doručenia

Ako prvú a najsilnejšiu nevýhodu nakupovania z Číny spomeniem čas doručenia. Ak chcete mať poštovné zadarmo a nepriplácať naň desiatky eur, zmierte sa s riadne predĺženým časom doručenia. Čínska pošta je síce zadarmo, tovar na lodiach a cez celý svet k vám ale bude prichádzať minimálne niekoľko týždňov, po prípade aj niekoľko mesiacov. Počas covidového obdobia vám veľká časť tovaru dokonca nemusela prísť vôbec. Keď si teda objednáte sklíčko alebo obal na mobil, tak kým vám príde, budete mať mobil obúchaný a displej poškrabaný.

U nás sa vám to nestane, pretože tovar expedujeme nasledujúci pracovný deň a doma ho budete mať v najhoršom prípade o 4 pracovné dni.

Nakupujte u nás

Bezkonkurenčné ceny, zľavy a expresné doručenie

Neistota kvality produktu, nemožnosť reklamácie

Objednávate si od niekoho, kto je vzdialený od vás na tisíce kilometrov, žije v inej krajine, riadi sa inými zákonmi, má iné štandardy kvality. Nemôžete si byť na sto percent istý, že vám príde to, čo od produktu očakávate a reklamácie sa nedovoláte. Ak by ste sa aj dovolali, ako pošlete tovar späť do Číny? Bezplatne to asi nebude. Kupujete teda v podstate “mačku vo vreci” a dúfate, že tovar, ktorý vám príde bude podľa deklarovaného popisu a podľa vašich očakávaní.

U nás máte garanciu vrátenia peňazí (do 14 dní) alebo výmeny tovaru. Takisto samozrejme funguje reklamačná doba 24 mesiacov. Kvalitu tovaru ale dôkladne preverujeme, a teda podobné veci sa nám nestávajú takmer nikdy.

Platba Cla, DPH a dovozných poplatkov

Možno si myslíte, že veď toto sa mňa netýka. Bohužiaľ, práve naopak. Od 1.7.2021 platí nový zákon o colnom konaní v Európskej únii pre tovar dovezený z nečlenského štátu EÚ. To znamená, že ako fyzická osoba a teda koncový zákazník musíte platiť DPH na skoro každý tovar, ktorý kupujete z Číny. Aj na tie, ktoré majú hodnotu menej ako 22€, čo doteraz bolo od dane oslobodené.

Vysvetlíme si to na jednoduchom príklade. Nakúpite si obaly a sklá za 10€ z Číny. Pri dovoze budete musieť zaplatiť 2€ ako DPH zo sumy. To ale nie je všetko. Ak si neviete colné konanie vyriešiť sám, môžete sa nechať zastupovať. U Slovenskej pošty je to za poplatok 9€, u kuriérov sú tieto sumy zásadne vyššie. To znamená, váš tovar v pôvodnej cene 10€ bude teraz stáť 21€, príde vám o mesiac neskôr a ešte týždeň ho budete preclievať.

U nás vidíte na stránke konečnú cenu produktu plus máme množstevné zľavy (na 3 až 6 kusov a 6ks vyššie) a akcie.

Podpora domácich podnikateľov

Aj keď to znie trochu ako klišé, “čo je doma, to sa ráta”. Nakupovaním od slovenského predajcu podporujete HDP, ekonomickú situáciu krajiny a hlavne platíte dane do slovenskej kasy a nie zahraničnej. To všetko podporuje krajinu, v ktorej bývate a môže sa pozitívne odraziť na kvalite vášho života. Aspoň v to dúfame.

Záverom

Ako ste sa teda rozhodli? Myslíte si, že sa oplatí na tovar počkať a kupovať ho napriek tomu z Číny? Ak nie, radi vás pozývame na náš internetový obchod MobilEu.eu, kde nakúpite mnoho príslušenstva na mobilný telefón za super ceny a rýchlou dostupnosťou.